Ви є тут

Як нараховують субсидії по новому

07/04/2015

  • 7

З 1 травня 2015 року запрацює нова система житлових субсидій. Внаслідок реформи системи надання житлових субсидій населенню з 1 травня будуть внесені зміни в Порядок призначення житлової субсидії.

Відтепер субсидію надаватимуть на рік, а для її призначення потрібно буде подати лише два документи - заяву та декларацію.

 

Хто має право на субсидію

Право на призначення субсидії мають сім’ї, у яких розмір плати за житлово-комунальні послуги у межах норм споживання, з урахуванням пільг, перевищує обсяг визначеного Кабінетом Міністрів України обов’язкового платежу. Розмір обов’язкового платежу визначається для кожного домогосподарства індивідуально в залежності від сукупного доходу.

Як довідатися, чи має сім’я право на субсидію:

- визначити середньомісячний сукупний дохід сім’ї за попередні 6 місяців;

- визначити дохід на одну особу шляхом поділу середньомісячного сукупного доходу на кількість членів домогосподарства;

- отриманий результат поділити на розмір прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць (з 01.01.2015 -1176 грн.), тобто визначити співвідношення середньодушового доходу родини до розміру прожиткового мінімуму на одну особу;

- отриманий результат ділиться на 2, а потім множиться на 15%, і таким чином визначається відсоток обов’язкової плати за житлово-комунальні послуги.

Субсидія призначається у межах соціальної норми житла та соціальних нормативів користування житлово-комунальними послугами, які обраховуються організаціями-надавачами послуг. 


   

УВАГА: Сiм'ї, у власностi яких є бiльш нiж одна квартира (будинок), машина, за новими правилами матимуть право на призначення житлової субсидiї.

Наявність заборгованості з оплати за житлово-комунальні послуги не впливає на визначення права на призначення субсидії.


Хто не має право на субсидію

Субсидiя не призначатиметься, якщо будь-хто iз зареєстрованих у житловому примiщеннi (будинку) осiб, яким нараховується плата за житлово-комунальнi послуги, протягом 12 мiсяцiв перед зверненням за призначенням субсидiї здiйснив купiвлю земельної дiлянки, квартири (будинку), автомобiля, транспортного засобу на суму, що на час купiвлi (оплати) перевищує 50-кратну величину прожиткового мiнiмуму для зазначених осiб (58 тисяч гривень).

Субсидiя не надаватиметься, якщо пiд час вибiркового обстеження державний соцiальний iнспектор з'ясує, що претендент на субсидiю має додатковi джерела для iснування, не зазначенi в декларацiї. Наприклад, здає в оренду житлове примiщення або його частину, працює без оформлення трудових вiдносин, має дохiд вiд утримання худоби, птицi тощо.

Якщо буде подано неповнi чи недостовiрнi вiдомостi про доходи та витрати зареєстрованих у житловому примiщеннi/будинку осiб, заявник зобов'язується повернути надмiру перераховану (виплачену) суму субсидiї у подвiйному розмiрi!

 

Як подати документи для субсидії

Для призначення субсидії громадянин має подати структурному підрозділу з питань соціального захисту населення за місцем реєстрації лише два документи. Це - заява про призначення житлової субсидії та декларація про доходи та витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії, за формами, затвердженими Кабміном. Також, на бажання громадянина, може надаватися довідка про доходи для призначення житлової субсидії на основі середньомісячного (за шість місяців, що передують місяцю звернення) сукупного доходу осіб.

Заява та декларацiя можуть бути надiсланi й поштою структурному пiдроздiлу за мiсцем реєстрацiї заявника. Щоб уникнути непорозумiнь, надсилайте документи рекомендованим листом, з повiдомленням про вручення. У сiльськiй мiсцевостi приймання заяв з вiдповiдними документами для призначення субсидiй здiйснюють уповноваженi особи, визначенi виконавчими органами сiльських i селищних рад.

 

Корисні посилання (документи для субсидії, калькулятори)

Детальна інструкція щодо заповнення заяви для отримання субсидії

Бланки заяви та декларації

Калькулятор розрахунку тарифів та розміру можливої субсидії 

Детальне роз'яснення щодо призначення субсидій

Коментарі
Зображення користувача Гість.
Гість

06/01/2016

чи надається субсидія на придбання тепло їзоляційного матеріалу для утеплення будинку

Зображення користувача Maryann.
Maryann

23/02/2016

Наскільки нам відомо, то субсидія надаєтсья тільки на оплату комунальних послуг. Але тим не менше дежава надає пільгові кредити на такі речі, що стосуютсья енегоефективності. Відшкодовується до 40% процентів кредиту. Надають їх державні банки-Ощадбанк, Укргазбанк на Ексімбанк.

Можете ознайомитися із особливостями цієї програми наприклад за цим посиланням

http://24tv.ua/yak_otrimati_groshi_na_uteplennya_budinku_vid_derzhavi_ts...

Зображення користувача Гість.
Гість

19/02/2016

Підскажіть будьласка, якщо у мене є депозит убанку проценти  від ньо враховуються в дохід при нарахуванні субсидії?  

Зображення користувача Maryann.
Maryann

23/02/2016

Як підказує наш юрист, до сукупного доходу сім'ї не включаються доходи від розміщення депозитів

Тобто ця сума не пливає на нарахування субсидії

Зображення користувача Гість.
Гість

03/06/2016

Яка нараховується сума по догляду за пристарілим і як це вплине на отримання субсидії?Дякую.

Зображення користувача Гість.
Гість

17/11/2017

Чому співвідношення середньодушового доходу   родини до розміру прожиткового мінімуму на  одну особу потрібно ділити на 2 і множити на 15?  Що таке 2?

Зображення користувача Анна .
Анна

07/06/2018

добрий день

можна получити роз’яснення по такому питанню

в декларації я пишу тільки прописаних в квартирі або всіх проживаючих без прописки, тобто без реєстрації 

якщо сім’я проживає в “гражданському браці”, жінка не прописана в даній квартирі, її діти теж, але вони ведуть спільне господарство і разом виховують дітей (діти не його)

чи пишуть їх в декларацію і нараховується субсидія для всіх спільно проживаючих.

Дякую за співпрацю

 

Додати відповідь